En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2022 (2023)

Yazar: Kredi Bankalar

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2022 (1)

Kredi kartı, günümüzün vazgeçilmez ödeme araçları arasında yer almaktadır. Öyle ki 2017 yılı Aralık ayında 8 milyon üzerinde işlem adetiyle kredi kartının önemini de anlamış olursunuz. Enkolay kredi kartı veren bankalarhangisidir ve hangi bankanın kredi kartını almak daha avantajlıdır? Sizler için herkese, en kolay kredi kartı veren bankaların araştırmasını yaparak bu sayfamızı hazırladık.Siz de aşağıda yer alan bankaların ilgili linklerine tıklayabilir, başvurunuzu bir form doldurarak hemen yapabilir ve kredi kartınızı adresinize kadar alabilirsiniz. İşte sizler için en kolay yoldan, anında onaylanan kredi kartı başvurusu ile ilgili detaylar. Öncelikle şunu belirtelim; öğrenciler, ev hanımları, emekliler, SGK'sız çalışanlar, Kobi'ler, esnaflar da kredi kartı başvurusu yaparak kolay onaylanan kredi kartına sahip olabilir. Siz de aşağıya doğru incelemeye devam edin, başvurunuzu yapın ve kartınız hemen adresinize gönderilsin.

Kolay KrediKartı Veren Bankalar

Kredi kartı almak istiyorum, acil kredi kartı lazım diye araştırma yapanlara özel olarak bu sayfamızı yayınladık. Sizde aşağıda yer alan en hızlı kredi kart veren bankalar listesini inceleyerek hemen online başvurunuzu yapabilir ve kredi kartınızı alabilirsiniz. Öncelikle şunu da belirtelim; Eğer bir bankanın maaş müşterisiyseniz o bankadan kart başvurusu yapmanız daha avantajlı olacaktır. Ya da daha önce ürünlerini kullandığınız (kredi, banka kartı vs.) bankadan kredi kartı başvurusu yaparak daha hızlı onay sürecine tabi olabilirsiniz.

Kredi kartı almak, önceki yıllarda şans işi olarak bakılsa da günümüzde pek çok kriter göz önünde bulundurulmalıdır. Kredi kartı almadan önce, kredi kartı avantajları, verdiği puanlar, kampanya detayları ve kişiye özel sunulan kredi kartlarını karşılaştırmanız gerekir. Ayrıca yıllık kredi kartı aidat ücretini de karşılaştırarak, size en uygun ve iyi olan kredi kartına hemen başvuru yapabilirsiniz. Bir çok banka kredi kartı başvurularında ilk olarak kişinin "kredi notunu" değerlendirmektedir. Düşük kredi notuna kredi kartı veren bankalar da aşağıdaki listede bulunmaktadır. Sicili bozuk olanlar kredi kartı almakda zorluk çekerken, düşük kredi puanı olan kişiler bu bankalardan daha kolay yoldan kredi kartı alabilirler.En kolay kredi kartı veren bankalar bunlardır:

 • Akbank - Axess Kredi Kartı
 • Enpara - Aidatsız Kredi Kartı
 • Halkbank- Paraf Kredi Kartı
 • Yapı Kredi - Worldcard
 • Denizbank - Bonus
 • Garanti BBVA - Bonus
 • İş Bankası - Maximum Kart
 • TEB - Bonus
 • İCBC Turkey - Bonus
 • Ziraat Bankası - BankKart
 • Vakıfbank - World
 • Yapı Kredi - World

Enpara Aidatsız Kredi Kartı

En kolay kredi kartı veren banka Enpara.com ile anında kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Sonsuza kadar aidatsız kredi kartınız olmasını istiyorsanız, Enpara aidatsız kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Enpara.com kredi kartının en iyi bilinen özelliği herhangi bir masrafı olmamasıdır. Yıllık aidat gibi sabit ücretleri olmayan masrafsız kredi kartı Enpara ile aidat vermeden kredi kartı kullanabilirsiniz. Sözleşmesinde açık bir şekilde "sonsuza dek masrafsız" ibaresi ile kredi kartını kullandığınız süre boyunca herhangi bir ücret almayacağı belirtilmektedir.

Enpara kredi kartı ile alışveriş, nakit avans, ödeme işlemlerine ek olarak bankanın internet bankacılığı kanalıyla fatura ödemeleri, vergi ödemeleri gibi bankacılık işlemleri de yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Wordcard

 • 1.000 TL'ye varan puan ve indirim,
 • Mobil ödeme, QR Kod ile ödeme ve temassız ödeme,
 • Peşin alışverişleri sonradan taksitlendirme.

Müşteri sayısının oldukça fazla olduğu Wordcard'ı bir çok kişinin tercih etme sebebi, hem her yerde üye iş yeri olması ve kartın geçmesiyle birlikte, kullanım avantajları ve kampanyalarından dolayıdır. Sizde Yapı Kredi bünyesinde verilen bu kredi kartı ile avantajlı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. The Banker'in seçtiği dünyanın en değerli 10 kredi kartı arasında yer alan ilk ve Türk kredi kartı olan World, kullanıcılarına sunmuş olduğu kazançlar ve fırsatlarla öne çıkmaktadır. Size en uygun Worldcard'a başvuru yapmak için, World Mobil veya Yapı Kredi Mobil uygulamasını indirebilir, başvurunuzu mobil şubeden hemen gerçekleştirebilirsiniz.

QNB FİNANSBANK - CardFinans

 • 1.500 TL'ye varan hediye puan,
 • Anında Kredi özelliği ile bankaya gitmeden kredi kartından kredi kullanma,
 • TaksitKolay ile tek çekim harcamaları sonradan taksitlendirme.

Qnb Finansbank tarafından verilen Cardfinans ile bir çok üye işyerinde alışverişlerinizi taksitli yapabilirsiniz. Ayrıca nakit çekimi ile nakit sıkışıklıklarınızı da önceleyebilirsiniz. Harcamalarınıza puan kazanarak, bu puanlarınızla alışverişler yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan görsele tıklayarak QNB Finansbank'ın resmi internet sitesine gidebilir, başvuru formunu doldurarak "anında" kredi kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2022 (2)

Akbank Axess Kredi Kartı

Türkiye'de en çok kullanılan kredi kartlarından birisi olan Axess kart alarak siz de avantajlı kampanya tekliflerinden yararlanabilirsiniz. Akbank'ın bünyesinde sunduğu axess karta sahip olmak için hemen online başvuru yapın ve kartınız ayağınıza kadar gelsin! Akbank kredi kartı bünyesinde pek çok farklı özelliği barındırmaktadır. Siz de onaylandığında anında tarafınıza gönderilecek kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız aşağıda bulunan hemen başvur butonuna tıklayarak hemen başvurunuzu Akbank'a gönderebilirsiniz.Kredi kartı başvuru formunu doldurduktan sonra cep telefonunuza onay sms'i gelecektir. Telefonunuza gelen kodu da ilgili alana girdikten sonra başvurunuz tamamlanacak ve kredi kartınız onaylandıktan sonra en kısa süre içerisinde tarafınıza gönderilecektir.Günümüzdekolay kredi kartı veren bankaları bulmak çok da zor değildir. Ancak her banka kredi kartı başvurularında kişilerin finansal geçmişi, kredi notu, kredi sicili, aylık geliri gibi bilgileri incelemektedir. Bundan dolayı kredi kartı başvurunuz her banka tarafından kabul edilmeyebilir. Ancak kredi kartı başvurusunda onay yüzdesini arttırmak istiyorsanız, müşteri sayısı az olan bankalara başvuru yaparak şansınızı yükseltebilirsiniz.

İlgini sayfa: Akbank kredi kartı başvurusu

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı

Garanti Bankası bünyesinde sunulan ve yüzbinlerce müşterisi olan Bonus, şüphesiz ki en çok tercih edilen kredi kartları arasında yer almaktadır. Harcadıkça kazandıran bu kart sayesinde, ayrıca alışverişlerinizi de taksitli şekilde yapabilecek, nakit çekim, puan kazanma gibi özelliklerden de yararlanabileceksiniz. Garanti Bonus'a özel olarak güncel kampanyalar ise Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde ücretsiz 2 taksit, OPET'te 40 TL'ye varan bonus puan, gıda/market ve akaryakıt harcamalarınızı 1 ay faizsiz erteleme, online giyim alışverişlerinde 45 TL'ye varan bonus, seyehat ve konaklama harcamalarında 40 TL bonus puan kazanabilirsiniz.Bonus kredi kartı veren bankalarsayfasına da bakarak bonus kredi kartı olan diğer bankaları da öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi kartı başvurusu yaptığınızda ilgili banka sizin kredi notunuza göre olumlu yada olumsuz dönüş yapacaktır. Öncelikle kredi alabilmek için en az 1200 puana sahip olmanız gerektiği gibi kredi kartında bu oran 1100 seviyeleri ve hatta bazı bankalarda 900'e kadar düşebilmektedir. Eğer kredi notunuz 900 seviyelerinde yer alıyorsa, maaşlı olarak en az 3 ay çalışmış ve çalışmaya devam ediyorsanız, geçmiş yıllarda kredi ödemelerinizi geciktirmeden yapmışsanız kredi kartı alabilmeniz için önünüzde hiçbir engel kalmayacaktır. Peki bu saydıklarımızın en az birinde olumsuz bir seçenek varsa ve kredi kartı almaya engel bir durum söz konusuysa ne yapmalı?

 • Bankadan ilk olarak vadesiz bir hesap açın.
 • Belli bir miktar parayı bankaya yatırın.
 • Yatırılan parayla her ay düzenli olarak (internet şubesiden) faturalarınızı ödeyin. Ve hatta dolar alım satımı gibi şeyler de yapın. Banka üzerinde işlem yaptıkça kredi notunuz hızlı şekilde artacak ve kısa zaman sonraki tekrar başvurunuzda kredi kartınızı alabileceksiniz.

DENİZBANK

Denizbank Bonus

Detaylar

GARANTİ

Garanti Bankası Bonus

Detaylar

FİNANSBANK

QNB Finansbank CardFinans

Detaylar

HALKBANK

Halkbank Paraf

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

ZİRAAT

Ziraat Bankası Ziraat Kart

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu

İŞ BANKASI

İş Bankası Maximum

Detaylar

TEB

TEB Bonus

Detaylar

VAKIFBANK

Vakıfbank Worldcard

Detaylar

HSBC

HSBC Advantage

Detaylar

İNG

İNG Bonus

Detaylar

İCBC

İCBC Turkey Bonus

Detaylar

TURKİSH BANK

Türkish Bank

Detaylar

AKTİF BANK

Aktif Bank Passolig

Detaylar

ODEABANK

Odeabank

Detaylar

Kredi kartı aidatları 2022

Kredi kartı

Yıllık ücreti

ATM sayısı

Akbank Axess

108 TL

4.199

Denizbank Bonus

98 TL

3.054

QNB Finansbank

103 TL

2.822

Garanti Bankası Bonus

102 TL

4.973

Yapı Kredi World

117 TL

4.300

Odeabank Axess

108 TL

65

Halkbank Paraf

32 TL

3.741

İş Bankası Maximum

66 TL

6.460

TEB MasterCard

95 TL

1.728

Vakıfbank World

86 TL

4.025

TEB Bonus

95 TL

1.728

HSBC VİSA

97 TL

3.078

İng Bank Bonus

102 TL

1.537

Ziraat Bankası Maximum Gold

36 TL

4.163

Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Kredi kartı başvurusu yaptığınız anda bankanın sistemine kart başvurunuz sıraya alınmaktadır. Bu aşamadan sonra banka çalışanları başvuru yapan kişinin kredi notunu, banka sicilini, gelirini ve geçmiş ödemelerini gibi farklı kriterlerini araştırmaktadır. Bu araştırma olumlu geçmesi halinde genellikle aynı gün içerisinde kart başvurusu sonuçlanmaktadır. En fazla ise 14 gün içerisinde kredi kartı başvurusu sonucu size sms ile gönderilecektir. Eğer sms ile başvuru sonucunuz gelmediyse Kredibankalar.com'dan ilgili bankanın kategorisine giderek kredi kartı başvuru sonucu sorgulama sayfalarına göz atabilirsiniz.

Bir Banka Kredi Kartı Vermezse Farklı Banka Verir Mi?

Her bankanın çalışma prensipleri farklıdır ancak genellikle birbirine benzer olarak hizmet verirler. Eğer geçmiş ödemeleriniz düzensiz, bankalar tarafından avukatlık olmuş ve kredi veya kredi kartı borcunuzu ödemediyseniz hiçbir bankadan kredi kartı alamazsınız. Fakat, aylık düzenli geliriniz var ve ilk başvurunuz olumsuz sonuçlandıysa bu durumda farklı bir bankaya başvuru yapabilirsiniz. Bir banka kredi kartı vermedi diye, farklı bir bankanın da vermeyeceği anlamına gelmez. Bazı bankalar 1.100 üzeri kredi puanı olan kişilere kredi kartı verirken, bazıları ise 1.100 altında olan, sicili bozuk olan, öğrencilere, ev hanımlarına ve farklı meslek gruplarından kişilere özel kredi kartlarını vermektedir.

Aynı Gün Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalara başvuru yaptığınızda genellikle aynı gün onaylanmasını isteriz. Oysa ki başvurunun sonucunu beklemek ve buna göre hareket etmek en doğru karar olacaktır. Eğer bir bankaya kredi kartı başvurusu yapmış ve sonuç alamamışsanız, hemen farklı bir bankaya kredi kartı başvurusu yapmayın. Aynı gün kredi kartı veren bankalar arasında Akbank, Enpara, Yapı Kredi, QNB Finansbank bulunuyor. Bu bankalara kart başvurusu yaptığınızda genellikle aynı gün sonuç çıkmaktadır.

Garanti Bonus kredi kartı aynı gün nasıl kullanılıyor?

Garanti BBVA'nın kredi kartı başvurusunu internet üzerinden yaptğınızda, kredi kartınız onaylandıktan hemen sonra internet şubenizde aktif olarak gözükecektir. Bu kredi kartı üzerine sanal kart oluşturarak hemen aynı gün kredi kartı kullanmaya başlayabilirsiniz. Asıl kredi kartınıza bağlı olarak kullandığınız internet bankacılığına kartınız onaylandıktan hemen sonra tanımlanacaktır. Garanti sanal kart, ücretsiz olarak oluşturulurken asıl kart üzerine tanımlanarak asıl kredi kartınızın limiti dahilinde oluşturulup kolaylıkla iptal edilebilir.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Alınır Mı?

Bankalar, kredi kartı başvurularında genellikle başvuru yapan kişinin sicili, kredi notu ve gelir durumuna bakarak yanıt vermektedir. Ancak, gelir belgesinin olmaması, kredi kartı başvurunuzun onay almayacağı anlamı taşımamaktadır. Gelir belgeniz olmasa bile kredi notunuz en az 1200 ve üzerindeyse bu durumda bankalara kredi kartı başvurusu yaptığınızda, kredi kartı başvurunusun onaylanması kolaylaşacaktır.

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar arasında Akbank, Yapı Kredi, TEB, Garanti, Odeabank, Enpara gibi bankalar bulunuyor. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar sayfasından daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

(Video) Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar | Kolay Onaylanan Kredi Kartları | #kredi #kredikartı #kkb

Kredi notunun kredi kartı almaya etkisi nedir?

Kredi notu, kredi kartı başvurularında en etkili değerlendirme aracıdır. Bankalar, bir kişinin başvurusunda ilk olarak kişinin kredi notunu sorgulayarak başlamaktadır. Kredi notunuzun en az 1100 üzerinde olması, kredi kartı başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır. Kredi notunu etkileyen faktörler ise:

 • Mevcut kredi durumu ve mevcut kredi kartı borç durumu %35
 • Yeni alınan kredi: %10
 • Kredi veya kredi kartı borç ödeme düzeni: %35
 • Kredi kullanma yoğunluğu: %10
 • Diğer nedenler: %9

En kolay kredi kartı veren bankalar olmak üzere, kredi kartı başvurusu yaptığınızda en önemli değerlendirme aracı kredi puanı olacaktır. Kredi notunuzu düzenli ve iyi seviyede tutmak için bankalarla aranızı iyi tutmalı, ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız.

Kredi notu kaç olursa kredi kartı başvurusu onaylanır?

 • 0 Puan: Riskli - Gelir durumunuza bağlı olarak kart başvurunuz değerlendirilir
 • 1 - 699 Puan: En Riskli - Düşük ihtimalle başvurunuz onaylanır
 • 700 - 1099 Puan: Orta Riskli - Düşük limitli kredi kartı onaylanır
 • 1100 - 1499 Puan: Az Riskli - Gelir durumuna bağlı olarak orta limitli kart verilir.
 • 1500 - 1699 Puan:İyi - Kesin onaylı kolay kredi kartı onaylanır.
 • 1700 - 1900 Puan: Çok iyi - Kesin onaylı kredi kartı alınır.

Bu sayfadakolay kredi kartı veren bankalar2022 yılı verilerini paylaştık. Diğer yandan, kredi notu iyi olan herkese diğer bankalar da kolay kredi kartı vermektedir. Kredi kartı almadan önce yıllık aidat ücretlerini, yıllık kart giderini mutlaka kontrol ediniz. Yine aşağıda en kolay kredi kartı veren bankaları sıraladık. Siz de bu sayfadamızda yer alan bilgilere göz atarak herkese anında onaylı kredi kartı veren bankalara kredi kartı başvurusu yaparak, kolay kredi kartınızı anında onaylı alabilirsiniz.

En iyi kredi kartı

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar

Kredi Kartı Başvurusu

BANKA KREDI KARTLARI
Kredi Bankalar

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar 2022 (3)

Kredi Bankalar Uzman yazar

Kredibankalar Uzman Yazarları sektörde uzun yıllara dayanan bilgi ve birikimlerini Kredibankalar.com üzerinden tüketicilere ücretsiz olarak sunan ekipten oluşmaktadır. Bankacılık ve finans alanında aklınıza takılan tüm detayları içeriklerimizle sizlere ulaştırıyoruz.

Yorum Yap:

Yorumlar

9 yorum yapılmış

(Video) En Kolay Kredi Veren Bankalar, En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar #enkolaykredi #kredikartı

AHMET YESEVİ


en kolay alınan kredi kartı bence akbank'tır. gerisi fasa fiso arkadaşlar siz de kolay kredi kartı veren bankalar arasında hizmet veren akbank'a başvurun, hem yerli sermayeli banka kafanızda rahat eder. hadi ben kaçtım.

2019-03-12 23:25:33 -

YAŞAR TEKİN


usta akbank kredi kartını gecikmeli de olsa gönderdi. gerçekten en kolay kredi kartı veren banka bence de akbank'tır. başvurunuzu yapın hemen onay gelsin...

2019-02-26 22:13:40 -

Şenay


bence de en kolay kredi kartını akbank veriyor, akbank'tan yıllardır kredi kartım var benim de çok memnunum bankadan.

(Video) Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar #kredikartı #kredinotu #kredisicili

2019-02-26 22:12:51 -

Ahmet Şen


bende akbank kredi kartı başvurusu yaptım. kolay kredi kartı veren bir bankadır, öneririm.

2019-02-26 22:11:41 -

KREDİBANKALAR.COM


Yıldırım bey merhabalar, daha önce bankalardan ürün kullanmayanların kredi notu sıfır olarak gözükmektedir. Bir kişinin kredi veya kredi kartı alabilmesi için kredi notunun en az 1200 seviyesinde olması gerekiyor. Başvuru yaptıkça kredi notunuz daha da düşecektir, öncelikle kredi notunuzu yükseltecek işlemler yapmalısınız. İlk olarak istediğiniz bankadan bir banka hesabı açın, bu hesaba düzenli olarak para giriş çıkışı sağlayın, sonrasında ise bankanızın internet bankacılığını aktif olarak kullanarak döviz alım-satımı, fatura ödemeleri gibi işlemleri yapın.Bu işlemleri sürekli hale getirerek yaklaşık 2 ay sonra kredi notunzuu yükseltebilirsiniz. Eğer acil olarak kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız sitemizin arama kutusuna "nakit blokaj karşılığı kredi" yazarak konuyu inceleyin.Umarız faydalı olmuşuzdur, Saygılarımızla.

2019-01-10 23:39:59 -

yıldırım ballı


kardeşim ben buzamanakadar hiç bir bankayla işim olmadı başfuru yapıyorum bana kıredi çıkmıyo nasıl kıredi alırım

2019-01-10 15:35:33 -

(Video) Kredi Notu Düşük Olana İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar #kredi #banka #finans

Ahmet


3 kuruş değil 1 kuruş da olsa borç borçtur ödeseydiniz kardeşim, sonra da yok araba verse kapısından geçmem de bilmem ne. Geçin bunları

2018-08-02 21:59:22 -

İLKER


3 kuruş para için beni avukata vermiş akbank bedava kart deyil araba verse kapısından bile gecmem

2018-08-02 17:07:12 -

Yasemin


Benim tercihim herkese kredi kartı veren bankalar arasında Akbank'tan yanadır. Kredi kartı başvurumu akbank sitesinde yaparak anında kart sahibi oldum, teşekkürler.

2018-07-11 17:11:45 -

FAQs

En yüksek limitli kredi kartını hangi banka veriyor? ›

En Yüksek Kredi Kartı Limiti Veren Banka Hangisi? Akbank, Garanti BBVA ve QNB Finansbank kredi kartı limiti yüksek bankalardır.

Ne olursa olsun kredi veren bankalar? ›

İş Bankası, Ziraat Bankası, TEB, Akbank, Garanti BBVA, Vakıflar Bankası, Odeabank, Akbank ve Fibabank gibi büyük kurumlar kredi notu ortalama 800 olan kişilere kredi verebiliyor ancak hatırlatmalıyız ki bu tamamen bankanın inisiyatifinde ve düşük bir ihtimal.

En kolay kredi veren banka hangisi? ›

Qnb Finansbank, Enpara, Ziraat Bankası, Akbank kolay şekilde kredi başvurusu yapabilir ve kredi almanız mümkündür.

En çok tercih edilen kredi kartı hangisi? ›

Buna karşılık uzun yıllardır kredi kartı sayısında zirvede yer alan Yapı Kredi Bankası, son 2 yıldır liderliği Garanti Bankasına kaptırdı. Garanti Bankası, geçen yıl toplam kredi kartı sayısı içerisinde yüzde 16,7'lik paya sahip oldu.

Çalışmıyorum nasıl kredi kartı alabilir miyim? ›

Sigortası olmayan kişiler de kredi kartı alabilir ancak gelir belgesi ibraz etmeleri önemli. Alınan bir kira veya ortaklıktan kazandığı herhangi bir para, bankaya beyan edilmesi gereken belgeler arasında yer alır. Düzenli gelir olmayan ancak kredi notu çok yüksek olan kişiler de kredi kartı alabilir.

Limitsiz kart nasıl alınır? ›

Limitsiz kredi kartlarının temin edilebilmesi için bankalar ile anlaşması olan ve bankada nakit yatırımı olan kişiler tercih edilmektedir. Banka hesabında sık sık para transferi gerçekleştiren iş yeri sahipleri de limitsiz kredi kartlarından yararlanabilirler.

Kredi kartı maaşın kaç katı olur? ›

Sahip olduğunuz tüm kredi kartlarınızın limitlerinin toplamı aylık ortalama net gelirinizin 2 katını geçemez, ikinci ve sonraki yıllar içinse 4 katını aşamaz. Diğer bankalardaki limitlerinizin yüksek olması durumunda limitiniz artmayabilir. Bu durumda diğer banka kartınızı kapatabilir ya da limitinizi düşürebilirsiniz.

Bir bankadan 2 kredi kartı olur mu? ›

Kişiye söz konusu iki unsur doğrultusunda verilen limit sahip olduğu kart sayısı ne olursa olsun değişmez. Bu nedenle kişinin kredi kartı limiti 1.000 TL ise aynı bankadan iki kredi kartı sahibi olması durumunda kredi kartı limiti 2 bin TL'ye yükselmez. Limit iki kart arasında bölünür ve yine 1.000 TL olarak kalır.

Kırmızı Kalem yiyen kişi kredi çekebilir mi? ›

Bu durumda olan müşteriler herhangi bir bankaya kredi başvurusu yaptıkları zaman kredi onayı alamazlar. Ayrıca kırmızı kalem olan kişiler, bankaların kara listede olan müşterileri grubundadır.

Krediyi Kimler çekemez? ›

Öncelikle belirtmeliyiz ki belgelenebilir geliriniz yoksa kredi çekemezsiniz. Kredi çekmenize engel durum kredi notunuz ise kredi çekebilmek için mutlaka kredi notunuzu yükseltmeniz gerekir. Kredi Notu Yükseltme adlı içeriğimizden bu konuyla ilgili destek alabilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi notu kaç olmalı? ›

İnternet üzerinden yapılan kredi başvurunuzun onaylanabilmesi için kredi notunuzun 1500 – 1900 arasında olması gerekmektedir.

Kredi çıkmıyor ne yapmam lazım? ›

Kredim Çıkmıyor, Ne Yapmam Lazım?
 1. Kredi notunuz yoksa bankalar ile düzenli çalışma başlatarak oluşturun. ...
 2. Kredi notunuz düşükse ödemelerinizi düzenleyin. ...
 3. İstediğiniz kredinin aylık taksitlerinin en azından iki katı oranında aylık belgelendirebildiğiniz geliriniz olmalı.
15 May 2017

Sicili bozuk olan nasıl kredi alabilir? ›

KKB sicil puanlarını 3 aylık periyotlar içinde güncellemektedir. Bankaların ekranlarına ise müşteri puanlarını en fazla 6 ayda bir güncelleyerek işlemektedir. Bu süre zarfında şayet kredi puanınız artan bir grafik içinde yer alıyorsa, siciliniz daha önce bozuk olsa dahi krediniz onay alabilmektedir.

Kredi puanı 900 olan kredi çekebilir mi? ›

Bankadan bankaya değişse de, kurumsal bankalar kredi notu 900 veya 1000'in altındaki müşterilere kredi vermeye çok yanaşmazken, notu 1200'ün üstünde olanlar gelirlerine bağlı olarak daha kolay kredi alabilirler. Yani kredi notumuzun yüksekliği ile finans kurumlarının gözündeki prestijimiz paralellik arz etmektedir.

1 kişi en fazla kaç kredi kartı alabilir? ›

Birden Fazla Kredi Kartı Alınarak Kredi Kartı Limiti Artırılabilir mi? İlgili mevzuat gereğince gelirin 4 katı limiti tüm kredi kartlarının toplam limitidir. Eğer mevcut kredi kartının limiti aylık gelirin 4 katı sınırda ise diğer bankalar kredi kartı talebine yasal olarak olumlu yanıt veremez.

Kredi kartı başvurusu kaç puan düşürür? ›

Kredi notu sorgulamak, kredi notunu düşüren durumlar arasında yer almıyor. Kredi başvurusu yapmak da kredi notunuzu olumsuz yönde etkilemiyor.

En yüksek kredi kartı limiti ne kadar? ›

İlgili yönetmelikte, ilk defa kredi kartı sahibi olacak kişiler için kullanılmaya başlanılan ilk yıl kredi kartları toplam limiti aylık net belgeli gelirin en fazla 2 katı, takip eden yıllarda ve daha önce kredi kartı sahibi olan kişiler için ise aylık net belgeli gelirlerinin en fazla 4 katı olabiliyor.

Ziraat Genç Kart limiti ne kadar? ›

Kartının limiti 2.000 TL'ye kadar belirlenir. Kart limitinin %50'sine kadar Taksitli Nakit Avans ve Nakit Avans kullanabilirsin. Kartın için yıllık kart ücreti ödemezsin.

1 aylık sigorta ile kredi kartı alınır mı? ›

Herhangi bir bankadan kredi kartı alabilmek için SGK'lı bir işte minimum 3 ay çalışmış olmak aranan en önemli kriterdir. Buna göre, kredi başvurusunda bulunabilmek için en az 3 ay boyunca sigorta primlerinin düzenli olarak ödenmesi gerekir.

Kredi kartı Başvurusu neden olumsuz olur? ›

Kredi kartı başvuru yapmanız için ödenmemiş hiçbir faturanızın olmaması gerekiyor. Ödenmemiş faturalar ve borçlar hatta bankayla icralık olmanız durumunda kredi kartı başvurunuzu reddediliyor. Taşıt verginiz, maliye borcunuz ve daha bir sürü ödeme yapacağınız yere bankalar bakıyor.

Siyah kart ne demek? ›

Bankalar tarafından verilen bir kart olarak Black card, siyah kartı şeklinde ifade edilmektedir. Özellikle dünyanın neresinde olunursa olunsun, bu karta sahip olan kişiler hem hukuk hem de sağlık konusunda hizmet alma şansı elde etmektedir. Böylece dünya çapında rahatça ve güvenli şekilde gezme şansı elde edilir.

Siyah kredi kartı nasıl alınır? ›

Black Card bankanın davetlisi olarak alınıyor. Kendiniz başvuramıyorsunuz. Ve ayda 15 bin dolar harcama yapmanız gerekiyor. Black Card müşterisi 24 saat ve dünyanın neresinde olursa olsun hukuki hizmet ve sağlık hizmeti alabiliyor.

Çalışmayan bir kişi kredi kartı alabilir mi? ›

Sabit bir aylık geliri olmayan kişilere bankalar, ilgili mevzuat sebebiyle belirli limitlerde kredi kartı verebiliyor. Kredi kartı başvurusunda bulunan ve herhangi bir işte çalışmayan öğrenciler de bu kapsamda değerlendiriliyor.

Asgari ücretliye ne kadar kredi kartı limiti çıkar? ›

Kredi Kartı Limit Hesaplama

Yeni alınan kredi kartları için limit maaşın 2 katı olarak düzenlenir. 1 yıldan uzun süredir kullanılan kartlar için ise maaşın 4 katıdır. Bu hesaplama, tüketicinin kullanabileceği tüm kredi kartlarının yasal sınırını ifade eder.

Gelire göre ne kadar kredi alabilirim? ›

Çekebileceğiniz maksimum ihtiyaç kredisi tutarı yasalarla sınırlandırılmıştır. Buna göre aylık taksit ödemeleriniz, belgelenebilir aylık gelirinizin %50'sini geçemez. Yüzde elliye kadar olan kısım için kredi kullanmanız mümkün.

VakıfBank kredi kartı limiti ne kadar? ›

Nakit avans kullanmak için ayrıca 0 850 222 0 724 Müşteri İletişim Merkezi, İnternet Bankacılığı, VakıfBank Mobil veya Şubelerimizi de ziyaret edebilirsiniz. Bireysel Kredi kartı ATM'lerden günlük nakit çekim limiti 4.000 TL, BusinessCard ve TarımKart için ATM'lerden günlük nakit çekim limiti 10.000 TL'dir.

Kredi notu nasıl artar? ›

Kredi notu nasıl yükseltilir?
 1. Ödemelerinizi düzenli yapın.
 2. Asgari tutardansa borcunuzun tamamını ödeyin.
 3. Kredi notunuzu oluşturun.
 4. Borcunuz gelirinizle orantılı olsun.
 5. Fatura ödemelerinizi düzenli yapın.
 6. Kefil olurken dikkat edin.
 7. Yalnızca kullandığınız hesaplar açık kalsın.
 8. Bankalarla iletişimde kalın.

Kredi kartı limit arttırma puan düşürür mü? ›

Kredi kartlarının limitleri arttıkça, borçlanma olasılığı da artar ve kredi notu düşüşe geçer. Kredi kartlarının limitleri, bazen bir kredi kadar yüksek olabilir. Kredi kartı limiti, bir kredi kadar yüksek olduğu zaman taksitlerin düzenli olarak ödenmesi değerlendirmeye alınmamaktadır.

Ölen kişinin kredi kartı kullanılır mı? ›

Vefat Eden Kişinin Kredi Kartı Kapatılır ? Vefat eden kişinin yakınları bankaya giderek vefat eden kişinin kredi kartını kapatabilir. Kredi kartının kapatılabilmesi için ölen kişinin ölüm belgesi bankaya ibraz edilmelidir.

Fibabanka kimlere kredi veriyor? ›

Herkes bireysel ihtiyaç kredisi çekebilir mi? Kredi başvurusunda bulunmak ve kredi kullanabilmek için 18 yaşından büyük olma koşulu aranmaktadır. Fibabanka Kredi Politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Kredi Red yemek puan düşürür mü? ›

Kredi başvurusu Findeks kredi notu belirlemesinde olumsuz etki etmez. Bu yüzden kredi başvurusu yapmak kredi notundan puan düşürmez.

Sicili bozuk olan kredi kartı alabilir mi? ›

Kredi notu düşük olan kişiler, aylık giderlerini ödemek için maaş ödeyen ve başka kredi kartları olmadığı zaman gelir belgesi (maaş bordrosu) sahibi olan kişiler, maaşını aldıkları bankadan kredi kartı başvurusunda bulunabilirler.

2 defa kredi çekilir mi? ›

Eğer devam eden kredinin ödemelerinde herhangi bir gecikme olmadıysa ve bankaya sunulan belgelendirilebilir geliriniz her iki krediyi de ödemeye uygunsa banka kredi değerlendirme politikaları çerçevesinde yeni bir kredi alabilirsiniz.

Iş bankası kredi notu kaç olmalı? ›

Kredi Risk Raporu içinde belirtilen kredi notu, 1-1900 puan arasında değişkenlik gösterir. Puan arttıkça risk seviyesi de aynı oranda azalır. 0-1100 puan arası riskli ya da yüksek riskli, 1100-1700 puan arası az veya orta riskli, 1700-1900 puan arası ise risksiz veya iyi şekilde değerlendirilir.

Kredi çeken kişi ölünce ne olur? ›

Bankaların müşterilerine kredi kullandırırken hayat sigortası yapmaları yerleşmiş bir uygulamadır. Yapılan bu sigorta, kredi borçlusunun ölümü halinde kredi borcunu teminat altına almakta ve bankaya sigorta poliçesi kapsamında ödeme yapılmaktadır. Kredi Borçlusu Ölünce Borç Sona Erer Mi?

0 kredi notu kaç ayda yükselir? ›

Normal şartlarda müşteri kredi notları 1-6 ay arasında yükselir, ancak kara listeye düşmüşseniz bu süre 2 yıla kadar uzayabilir, ödemelerinizi düzene sokarsanız kredi notunuzun kolaylıkla yükselebilir.

Orta riskli kredi kartı alabilir mi? ›

Bankalar kredi verirken kişinin kredi notuna göre karar vermektedir. 0- 699 puanları arasında bir puana sahip kişiye neredeyse hiçbir banka kredi vermemektedir. Bankalar kişileri kredi notlarına göre değerlendirirler. Kredi notu en riskli ve hatta orta riskli kişilere kredi verilmez.

Az riskli kredi kartı alabilir mi? ›

Kişinin kredi notu oluşmamışsa, çalışma durumuna göre kredi kartı alabilir. Kredi puanı 1 ile 699 arasında olan kişiler bloke teminatlı kredi kartına başvuru yapabilirler. 700 puan ve üstünde yer alan kişiler de çalışma durumlarına ve gelir beyanlarına göre kredi kartı sahibi olabilirler.

Gelir belgesiz kredi ne kadar? ›

Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2022 de BBDK kararı doğrultusunda 50.0000 TL kadar 36 ay vadeli kredi vermektedir. İpotek dahi olmadan 100.000 TL kadar tüketici kredilerini ise en fazla 24 ay vadeli olarak veriyorlar.

Çalışmayan biri nasıl kredi çeker? ›

Gelir belgesi banka için önemli bir unsur çünkü bir gelirinizin olması borcunuzu ödeyebileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca geliriniz, alabileceğiniz kredi tutarının belirlenmesinde de büyük rol oynuyor. Kişi çalışmıyorsa bile, mutlaka belgeleyebildiği bir gelir sahibi olması ve bu belgeyi bankaya iletmesi gerekiyor.

Komisyonla kredi ceken var mi? ›

Bankalardan kredi çekemeyen kişilere yönelik bankalar üzerinden kredi alarak, bu kredileri tüketicilere belirli bir komisyon karşılığı sunan firmalar ise komisyonlu tarzında kredi hizmeti sağlar. Nakit ihtiyacı olan kişiler için en güvenilir yöntem aslında bankalar üzerinden kredi çekmektir.

Kara liste ne zaman silinir? ›

Mevcut kredi, kredi kartı, çek ya da senet ödemelerinizin üst üste yapılmaması durumunda isminiz Merkez Bankası veritabanındaki listeye eklenir. Bu listeden adınızın çıkması için ise, mevcut borcunuzu tamamen ödemeniz gerekir. Borcunuzu tamamen ödedikten sonra da 5 yıl süreyle adınız bu listede tutulur.

PTT kara listeye kredi veriyor mu? ›

Aktifbank kara listede olan emeklilere 40.000 TL'ye kadar kredi imkanı PTT şubelerinden vermektedir. Sizlerde borçlarınızı kapattığınızda eğer emekli maaşınızı PTT'den alıyorsanız, size yakın olan PTT şubesine giderek hemen kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

PTT Bank kimlere kredi veriyor? ›

18 yaşını geçmiş ve 80 yaşının altında olan tüm emekli ve PTT personelleri PTT ihtiyaç kredisi çekebilmektedir. Emeklilerin emekli maaşlarını PTT üzerinden alıyor olmaları gerekmektedir. PTT ile kredi çekecekler için, anlaşmalı olan bankaların tespit edilmesi gerekmektedir.

Cep telefonu faturası kredi notunu etkiler mi? ›

Her türlü faturalarınızda bu durum geçerlidir. Elektrik, su ve telefon gibi faturalarınızı geciktirmek; kredi notunuzu etkilemeyecektir. Bu yüzden telefon faturaları ödenmese kredi notu etkilenir mi tarzında sorular sormanıza gerek olmaz.

En kolay krediyi hangi banka veriyor? ›

En kolay kredi veren bankalar aşağıdaki gibi sıralanabilir.
 • Yapı Kredi.
 • İş Bankası
 • ING Bank.
 • Akbank.
 • Ziraat Bankası
 • Halkbank.
 • Vakıfbank.
 • TEB.

Gelir belgesiz kredi kartı nasıl alınır? ›

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalardan banka kartı alabilmeniz için tek bir şarta sahip olmanız yeterlidir. Bu şart ise orta yada yüksek seviyelerde kredi notunuzun olması yada daha önceden oluşmuş olmasıdır.

Kredi kartı almak için Findeks notu kaç olmalı? ›

Kolaylıkla kredi alabilecek kişiler, kredi skoru 1500 ile 1900 arasında olanlardır. KKB puanı 0 ile 1099 arasında olanların kredi alma ihtimali ise neredeyse yoktur. Bankaların en çok tereddütte kaldığı grup, 1100-1499 arası puana sahip az riskli gruptur.

Herkes kredi kartı alabilir mi? ›

Bireyin 18 yaşını doldurmuş olması veya aile bireylerinden birinin kredi kartı sözleşmesini imzalaması gerekli görülmektedir. Banka tarafından değerlendirilen kredi notunun riskli seviyede bulunmaması gerekmektedir.

Kredi kartı niye çıkmaz? ›

Kredi kartı başvuru yapmanız için ödenmemiş hiçbir faturanızın olmaması gerekiyor. Ödenmemiş faturalar ve borçlar hatta bankayla icralık olmanız durumunda kredi kartı başvurunuzu reddediliyor. Taşıt verginiz, maliye borcunuz ve daha bir sürü ödeme yapacağınız yere bankalar bakıyor.

Limitsiz kredi kartı var mı? ›

Limitsiz kredi kartlarının temin edilebilmesi için bankalar ile anlaşması olan ve bankada nakit yatırımı olan kişiler tercih edilmektedir. Banka hesabında sık sık para transferi gerçekleştiren iş yeri sahipleri de limitsiz kredi kartlarından yararlanabilirler.

Çalışmayan kişiye kredi verilir mi? ›

Bankalar farklı koşullarla çalışmayana kredi verebiliyorlar ancak herhangi bir geliriniz olmadığı sürece kredi almanız imkansız. Aynı şekilde bankalar sigortasız kredi de vermiyorlar. Hemen hemen tüm ihtiyaç kredisi başvurularında, krediye başvuran kişinin geriye dönük son 6 ayda sigorta piriminin olması beklenir.

Ziraat Bankası çalışmayana kredi veriyor mu? ›

Artık Ziraat bankasından herhangi bir belge beyan etmeden ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz. Banka 2022 yılı için belirlemiş olduğu üst limit olan 30 bin TL için gelir belgesiz olarak kredi başvurusu yapma olanağı sağlamaktadır. 36 ay vadeli olarak bu başvurunun nasıl yapılacağını sizlere 5 adımda anlattık.

Kredi kartı alamıyorum ne yapmalıyım? ›

Kredi kartı alamıyorum diyenlerin çoğu bu tür sertelişlerde bulunur.
...
Kredi Kartı Alabilmek İçin Buyurun Size Tam 5 Tane Hile
 1. Bireysel ihtiyaç kredisi çekerek.
 2. BES başvurusunda bulunarak.
 3. Ev, araç sigortası yaptırarak.
 4. Kredi sicil affı yasasından yararlanarak.
 5. Bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yaparak.

Kredi notu en hızlı nasıl yükselir? ›

Kredi notu nasıl yükseltilir?
 1. Ödemelerinizi düzenli yapın.
 2. Asgari tutardansa borcunuzun tamamını ödeyin.
 3. Kredi notunuzu oluşturun.
 4. Borcunuz gelirinizle orantılı olsun.
 5. Fatura ödemelerinizi düzenli yapın.
 6. Kefil olurken dikkat edin.
 7. Yalnızca kullandığınız hesaplar açık kalsın.
 8. Bankalarla iletişimde kalın.

Iş bankası kaç puana kredi veriyor? ›

0-1100 puan arası riskli ya da yüksek riskli, 1100-1700 puan arası az veya orta riskli, 1700-1900 puan arası ise risksiz veya iyi şekilde değerlendirilir. Kredi notunuzu öğrenerek ödeme gücünüz hakkında fikir sahibi olabilir ve geleceğinizi güvenle planlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası kaç puana kredi veriyor? ›

Anında Kredi Kullanmak İçin Kredi Notum Kaç Olmalı? İnternet üzerinden yapılan kredi başvurunuzun onaylanabilmesi için kredi notunuzun 1500 – 1900 arasında olması gerekmektedir. Ayrıca aylık belgelenebilir bir gelire sahip olmanız gerekmektedir.

Ilk kredi kartı limiti ne kadar? ›

İlk defa kredi kartı sahibi olacak kişiler için ilk yıl (5.000 TL*2) en fazla 10.000 TL, İlk yıldan sonra ve daha önce kredi kartı sahibi olanlar için toplam kredi kartları limiti ise (5.000 TL*4) 20.000 TL olabilir.

Banka kredi notu nasıl yükselir? ›

Kredi kartı limitinizin kredi notunuzun üzerinde büyük etkisi bulunur. Limitlerinizi düzenli şekilde ödeme yapabileceğiniz seviyede tutun. Kredi notunuzun yüksek olması düzenli ödeme yapabilmenizden geçer. Özellikle kredi kartı ödemelerinizde asgari ödeme yerine tüm borcu ödemeye özen gösterin.

Kredi notum ne kadar? ›

Kredi notu sorgulama işlemini Findeks üzerinden yapmak mümkün. Findeks üzerinden kredi notuna risk raporunu alarak ya da sadece kredi notu sorgusu yaparak ulaşılabilir. Alınacak risk raporu ile hâlen aktif ve son 5 yıl içerisinde kapanmış olan kredilere ilişkin ödeme geçmişi tek bir raporda görebilir.

Videos

1. Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar
(GÜNCEL BİLGİLER)
2. KREDİ KARTI ÇIKMIYOR MU? İZLE
(ÇEKİÇ)
3. En Uygun Kredi Hangi Bankadan Alınır | En Kolay Kredi Veren Bankalar 2022 #kkb #kredinotu #findeks
(EMK)
4. EN KOLAY KREDİ VEREN BANKALAR İÇİN 5 TAVSİYE #Findeks #findex #KKB #kredinotu
(EMK)
5. En Hızlı Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
(HangiKredi)
6. Acil Borç Para Bulma Yolları – 1 Saat İçinde Para Bulun!
(Finans Portali)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Ms. Lucile Johns

Last Updated: 01/01/2023

Views: 6563

Rating: 4 / 5 (41 voted)

Reviews: 88% of readers found this page helpful

Author information

Name: Ms. Lucile Johns

Birthday: 1999-11-16

Address: Suite 237 56046 Walsh Coves, West Enid, VT 46557

Phone: +59115435987187

Job: Education Supervisor

Hobby: Genealogy, Stone skipping, Skydiving, Nordic skating, Couponing, Coloring, Gardening

Introduction: My name is Ms. Lucile Johns, I am a successful, friendly, friendly, homely, adventurous, handsome, delightful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.